Školicí středisko

Autoškola je akreditovaným střediskem pro školení řidičů nákladní a osobní dopravy.

Provádíme školení:

REFERENTSKÉ ŠKOLENÍ - školení pro řidiče, kteří při výkonu práce řídí motorová vozidla a nespadají do Profesního školení
PROFESNÍ ŠKOLENÍškolení pro řidiče, kteří řídí motorové vozidlo skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D nebo DE
 

REFERENTSKÉ ŠKOLENÍ

Povinnost tohoto školení řidičů a ověření jejich znalostí vyplývá ze Zákoníku práce ( §103 odst. 2 a §349 odst.1, zákon č.262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů) a týká se všech zaměstnanců, kteří fyzicky řídí v souvislosti s výkonem práce motorové vozidlo.

Jedná se také tedy o zaměstnance, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, ale také  i o zaměstnance, který bude při výkonu pracovní činnosti řídit vozidlo v uzavřeném prostoru nebo objektu.

 

PROFESNÍ ŠKOLENÍ

Řídit motorové vozidlo zařazené do skupiny vozidel C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D nebo DE může pouze osoba, která je profesně způsobilá k řízení těchto vozidel (podle zákona 247/2000Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Provádíme dle zák. č. 247/2000Sb. a jeho prováděcí vyhlášky č. 156/2008Sb. tyto druhy školení:

 

PRAVIDELNÉ ŠKOLENÍ - 7 HODIN

Řidiči, kteří jsou držiteli profesní způsobilosti pro skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE - jsou podle zákona povinni každoročně se zúčastnit školení v rozsahu 7 hod.

 

PRAVIDELNÉ ŠKOLENÍ - 35 HODIN

Řidič, který přestal vykonávat své povolání, vrací se k němu a neabsolvoval pravidelné školení předepsaným způsobem, je povinen, pokud hodlá opět řídit vozidlo, na jehož řidiče se vztahuje povinnost zdokonalování odborné způsobilosti řidičů, zúčastnit se kurzu pravidelného školení v rozsahu 35 hodin;
Pravidelného školení v rozsahu 35 hodin platí i pro řidiče, kteří dosud nebyli držiteli průkazu profesní způsobilosti řidiče, avšak řidičské oprávnění skupiny C1, C1E, C a CE jim bylo uděleno před 10. zářím 2009, a jde-li o řidičské oprávnění skupiny D1, D1E, D nebo DE, před 10. zářím 2008.

 

VSTUPNÍ ŠKOLENÍ

Pro získání profesní způsobilosti  skupin C1, C1E, C, CE pokud řidičské oprávnění bylo uděleno od 10. září 2009, nebo D1, D1E, D, DE pokud řidičské oprávnění bylo uděleno od 10. září 2008.
 

ROZŠIŘUJÍCÍ ŠKOLENÍ

Rozšiřující školení pro řidiče, kteří jsou držiteli profesní způsobilosti pro skupiny C1, C1E, C, CE a chtějí si ho rozšířit o skupiny D1, D1E, D, DE nebo naopak.
Přehled starších článků | Autor: Autoškola Profi Havířov | Počet přečtení: 6002x


Naši partneři


Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Autoškola Profi Havířov
Dlouhá třída 1199/32
(bývalá budova Telecom)
736 01 Havířov – Podlesí

Email:  
autoskolaprofihavirov@seznam.cz

www.autoskolaprofihavirov.cz

Více informací